Kurs og læring

Deichman dyrker: Dyrk mat i små og store hager

Velkommen til et lite dyrkekurs med Sigrid-Ann og Ingjerd fra Nordstrand hagelag!

Velkommen til et lite dyrkekurs med Sigrid-Ann og Ingjerd fra Nordstrand hagelag!
Torsdag 20. mars 2025
12:00 - 14:00

Vår lokale superduo Sigrid-Ann og Ingjerd kommer tilbake til oss, denne gangen for å gi deg kunnskap om dyrking i både små og store hager.

Hvor mye mat kan du få ut av å dyrke på en liten plass? Og hva burde du i så fall prioritere å dyrke?

Kurset er for deg som ønsker å bli litt mere selvforsynt i hverdagen og passer for alle, enten du har stor hage eller en liten balkong. Velkommen!

Arrangeres av Nordstrand hagelag

Om Deichman dyrker

Dette arrangementet er en del av Deichman Dyrker – Deichmans egen dyrkefestival!

Festivalen er for alle aldre og finner sted på Deichman Torshov, Deichman Tøyen, Deichman Romsås, Deichman Nordtvedt, Deichman Lambertseter, Deichman Oppsal, Deichman Majorstua, Deichman Bøler, samt Furuset bibliotek og aktivitetshus.

Festivalen starter med en felles åpning av alle frøbibliotekene 17. mars. Deretter kan du glede deg til en rekke spennende aktiviteter som dyrkekurs, debatter, foredrag og grønne Barnas lørdager. I år har vi et spesielt fokus på Beredskapshager – et tema vi utforsker gjennom praktiske, historiske og politiske perspektiver. Bli med på et dypdykk i dette viktige og aktuelle emnet!