Samtale og debatt

LOKALE HELTER

Karoline møter Dag O. Hessen

Anna-Julia Granberg
Karoline møter Dag O. Hessen
Tirsdag 23. sep. 2025
18:00 - 19:00
Deichman Røa
Scenen i biblioteket

I programserien «Karoline møter lokale helter» snakker Karoline Gregersen Herlofsen med en spennende gjest fra nærområdet. Denne kvelden blir vi bedre kjent med biolog og forfatter, Dag O. Hessen.

Dag er professor i biologi ved Universitetet i Oslo og er en anerkjent forsker, formidler og forfatter. Han har gitt ut en rekke populærfaglige bøker, både for voksne og barn. I 2020 vant han Brageprisen for boka «Verden på vippepunktet», og i år ble han tildelt Varmere Våtere Villere-prisen - en pris som hedrer personer som beriker den offentlige samtalen om klimakrisen og hvordan vi løser den. I juryens begrunnelse sto det blant annet at han "har utmerket seg som en fremragende formidler av klimaforskning og har uredd deltatt i viktige debatter om klimaspørsmål”. Han er også brennaktuell med den spillter nye boka Fugleperspektivet - en hyllest til fuglenes verden og en påminnelse om viktigheten av å bevare våre naturlandskap for fremtidige generasjoner.

Dag kommer fra Lillehammer, men flyttet til Røa på slutten av 1980-tallet og har bodd her siden. Etter hvert med både barn og barnebarn i nabolaget. Vi gleder oss til prat om miljø, muligheter og marka.

Karoline Gregersen Herlofsen er artist, manusforfatter og regissør bosatt på Røa. Hun har skrevet manus og hatt regi for flere reyver, (bla. annet fire Røa-revyer) og andre sceniske forestillinger samt skrevet TV serier som Jubalong og Hilde og Brede show og en rekke radiohørespill. Allerede i 1994 deltok hun i Melodi Grand Prix samt en rekke andre tv-programmer. De siste årene har hun gjort seg bemerket sammen med Marianne Krogness, som Molly & Partner. Nå jobber hun mest med utvikling av manus til det splitter nye Bogstadspillet med planlagt premiere i 2027, som hun også har regi på.

Arrangeres av Deichman Røa og Akersposten/Ullern Avis

Relaterte medier