Formidling og fortelling

Tøyen kino - Exit Through the Gift Shop

Denne kvelden byr vi både på filmvisning og pop-up-utstilling!

Denne kvelden byr vi både på filmvisning og pop-up-utstilling!
Søndag 11. mai 2025
18:00 - 20:00

Exit Through the Gift Shop er en underholdende dokumentar om graffitikunstens anonyme verdensstjerne Banksy.

Thierry er oppslukt av det rike street art-miljøet i Los Angeles og dokumenterer alt han kommer over med sitt eget kamera. En dag får han kontakt med den mystiske verdensstjerna Banksy.

Før Thierry vet ordet av det, byttes rollene, og han blir selv hovedpersonen i en historie fortalt av Banksy – der Thierry løftes fram som ny stjerne med sin egen kunst.

Filmen kom i 2010 og ble blant annet nominert til Oscar for beste dokumentar. Men ER filmen egentlig en dokumentar? Eller er den en mockumentary fra Banksys side? Om det strides de lærde.

I tillegg til filmvisning, kjører vi pop-up-utstilling med gatekunstner Pinki, alias Matthew Avery Thompson.

Velkommen til filmkveld i vår hyggelige sal. Gratis og åpent for alle!

Arrangeres av Deichman Tøyen og Tøyen kino

Relaterte medier