Samtale og debatt
Diplomati i en verden som brenner med Kåre Aas
Hva kan Norge gjøre i en verden som brenner?
Hva er diplomatiets usynlige rolle på verdensscenen, og hvordan kan det jobbe mot et forsoning i konflikter som virker uforsonelige? Tidligere toppdiplomat Kåre Aas tar oss med inn i noen av de mest aktuelle konfliktene i verden i dag, tar oss med på sin egen reise inn i diplomatier, og deler tanker om dagens konflikter i blant annet Israel/Palestina og Ukraina. Nora Ingdal fra Redd Barna leder samtalen.
Det blir lett servering og er satt av tid til spørsmål etter samtalen.
Kåre Aas
Kåre Reidar Aas er en norsk diplomat og strategisk rådgiver. Han har vært politisk direktør i Utenriksdepartementet, og norsk ambassadør i USA, Afghanistan og Israel. Han debuterte med boken "Diplomati i en verden som brenner" i 2025.

Leikny Håvik
Nora Ingdal
Nora Ingdal har jobbet krig og konfliktområder hele livet gjennom Norsk Folkehjelp og nå som utenlandssjef i Redd Barna. Hun har tidligere også vært redaktør i Tredje verden magasinet X og gitt ut boken "MUR – delt landskap i Israel og Palestina".
