Festival

Rose Rouge

Et dansestykke som leker med publikums forventninger

FOTO: THOR BRØDRESKIFT
Et dansestykke som leker med publikums forventninger
Lørdag 24. mai 2025
15:00 - 15:30
Deichman Bjørvika
Anne Cath. Vestlys plass (1. etasje)

Rose Rouge er et livlig dansestykke utført av de to Bergens-baserte samtidsdanserne; Brita Grov og Sara Røisland Torsvik. Den rytmiske koreografien handler om vennskap og er blant annet bygget opp av gester hentet fra intervju om hva det er å være en kvinne. Danserne leker med hverandre og spiller på publikum sine forventninger, enten det er publikum som bevisst er til stede for å oppleve forestillingen, eller tilfeldig forbipasserende.

Arrangeres av Panta Rei Danseteater og Deichman Bjørvika

Praktisk info

Forestillingen foregår ute på på Anne-Cath. Vestlys plass. Det er ingen billetter men åpent og gratis og delta for alle.

Om forestillingen:

Skapende utøvere: Brita Grov og Sara Røisland Torsvik

Musikk: “Desafinado” av Stan Getz & João Gilberto og “Rose Rouge” av St.Germain

Foto: Thor Brødreskift

Video: Andreas Roksvåg

Samarbeidspartner/støtta av: Bergen Dansesenter – kompetansesenter for dans i Vestland, Bergen Kommune, Grov Productions & SART kompani for samtidsdans

Om DiGGfest

Denne lørdagen er det ingen Barnas lørdag. I stedet inviterer vi, i samarbeid med Panta Rei Danseteater, til dansefestivalen DiGGfest.

DiGGfest er produsert av Panta Rei Danseteater og er støttet av og i samarbeid med: Kulturdirektoratet, Talent Norge, Sparebankstiftelsen DNB, Dansens hus, Bergersensstiftelsen, Oslo Museum, Deichman Bjørvika, Teater Manu, Den Kulturelle Skolesekken Oslo.

Relaterte medier