Formidling og fortelling
Barnas bokfest: Ozzy Osbourne
Er du klar for historier med mørkets fyrste?
Ozzy er en dypt fascinerende skapning. Han er superstjernen, klønete, tøff og skummel på samme tid. Synger som en gud, men snakker som en skrøpelig uteligger. Han har en varm og inkluderende karisma, som gjør at han er noe mer enn rockeklisjéen. Forfatter og tegner Flu Hartberg har skrevet og tegnet denne boka, og da han oppdaget Ozzy som 13-åring ble han en slags venn. Historien om Ozzy har alt: gutten fra enkle kår som erobrer verden. Den store nedturen og veien opp igjen, kjærlighet og genialitet. Det er på tide at neste generasjon tar “Den Mørke Prinsen” inn i hjertene sine, sier Flu som kommer og forteller historiene! Boka om Ozzy er utgitt av platebutikken Big Dipper.
Bli også med Flu Hartberg sitt tegneverksted under hele festivalen! Se i programmet for mer info.
Denne lesestunden passer for barn i alderen 6-10 år.
Om Flu Hartberg
Flu Hartberg er en illustratør og tegneserieskaper fra Oslo. I tillegg til å stå bak en rekke tegneserie- og barnebokutgivelser, har han gjort illustrasjonsoppdrag for store og små kunder siden starten av 2000-tallet, jobbet med animasjon og film og holder kurs og foredrag.
Barnas bokfest
Barnas bokfest skjer 5. og 6. april 2025 på Deichman Bjørvika. Festivalen er gratis og tilgjengelig for alle. Vi åpner hele huset og har noe for alle barn i alderen 0-10 år. Ta med barna, tante barn, onkel barn, barnebarn eller små søsken og bli med på byens beste barnefestival! ✨📚🎈

Relaterte medier
- Blokkbokstaver
- Illustrert utgave
- Illustrert utgave