Samtale og debatt
Fredssamtaler
Møte med en jødisk fredsaktivist
Mia Habib, en norsk jødisk koreograf jobber med aktivisme, kunst og fred. Hvordan er det å være en jødisk fredsaktivist i Norge, er det mye motstand? Må hun stå til rette for alt andre jøder gjør? Hvordan er det å omfavne andres sorg, til tross for at folkegruppen de tilhører er i krig med din egen familie? Mia kommer for å snakke om alt dette, med Tormod og publikum.
Fredssamtaler på Deichman Tøyen har nå utforsket fred i mange perspektiver. En live samtale med vert, gjester og publikum, som blir publisert i podkasten Glasshus.
I høst skal vi snakke med mennesker som jobber for fred, samtidig som de tilhører grupper som møter fordommer, og dermed kanskje må slåss for å komme til orde. Men er noen folkegrupper mer krigerske enn andre? Hva møter du i Norge om du er en russisk eller jødisk fredsaktivist? Blir du hørt eller står fordommene i veien?
Ved å møte mennesker blir vi kjent med dem, men er noen grupper vesensforskjellige fra oss?
Vert for samtalene er Tormod Fuglestad, og vi oppfordrer publikum til å komme med åpne sinn og hjerter, og delta i samtalen.
Samtalene er gratis og åpne for alle. Velkommen inn!